Cynkownia Patelscy
Cynkowanie galwaniczne
Linia zawiesiowa Linia bębnowa

Cynkowanie

W celu zabezpieczenia elementów stalowych przed ścieraniem, korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się cynkowanie mające na celu powleczenie ich warstwą ochronną. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii możliwe jest stworzenie powłoki o silnych właściwościach ochronnych, które przy tym nie wpływają znacząco na zwiększenie rozmiarów czy też wagi elementów.

Zastosowanie

Cynkowanie cieszy się dużą popularnością w wielu dziedzinach przemysłu. Pomaga bowiem na zwiększenie odporności, a tym samym wydłużenie żywotności części, narzędzi czy też innych elementów metalowych o różnej wielkości. Dlatego powlekanie cynkiem z powodzeniem stosowane jest w przemyśle samochodowym, maszynowym, ogrodniczym, elektronicznym, a także w lotnictwie, ale nie tylko.

Technologie

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania oraz parametrów technicznych elementów stosuje się różne techniki cynkowania galwanicznego przy wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanych linii:

  • bębnowych – stosowane są przy powlekaniu małych elementów o zwartej budowie jak np. śruby, nity, wkręty, podkładki, itp.
  • zawiesiowych – przeznaczone są do cynkowania średnich oraz dużych elementów jak narzędzia, kątowniki, zawiasy, płaskowniki, łańcuchy czy też pręty

Obie technologie pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Procesy cynkowania przebiegają bez nakładu pracy człowieka – są one w pełni sterowane komputerowo. Jednak dla bezpieczeństwa zapewniamy stały monitoring przez naszą wykwalifikowaną kadrę na każdym etapie powlekania. Zarówno podczas przygotowaniu części do powlekania (odtłuszczanie, itp.), jak i podczas zanurzenia elementów w kąpieli i ich cynkowania galwanicznego.

Dlaczego warto?

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele przedmiotów z naszego otoczenia zostało poddanych cynkowaniu, któremu zapewniają swoją wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy też warunki atmosferyczne. Anteny, elementy ogrodzenia, narzędzia, śrubki, łańcuchy, itp. nie tracą swoich właściwości właśnie dzięki warstwie ochronnej z cynku. Jest to rozwiązanie uniwersalne, ponieważ sprawdza się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Dzięki cynkowaniu mogą Państwo raz na zawsze zapomnieć m.in. o problemie z rdzą, która nie tylko zmniejsza walory estetyczne elementów metalowych, ale także może powodować poważne uszkodzenia. Cienka powłoka zabezpieczająca ma ponadto znikomy wpływ na wymiary czy też wagę elementów i pozwala na dalsze formowanie metali. Jest to rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale i ekonomiczne, ponieważ pozwoli uniknąć kosztów związanych z wymianą zardzewiałych czy też uszkodzonych elementów metalowych w ogrodzeniach, samochodach, konstrukcjach budowlanych, narzędziach i nie tylko.

Gwarancja bezpieczeństwa

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii cynkowanie przebiega sprawnie i zapewnia zadowalające, trwałe efekty. Korzystając z naszych usług, mogą mieć Państwo pewność, że usługa zostanie zrealizowana profesjonalnie, a przy tym w zgodzie z obowiązującymi normami. Dokładamy również wszelkich starań, by prowadzona przez nas działalność nie miała negatywnego wpływu na środowisko naturalne, dlatego też dysponujemy m.in. własną oczyszczalnią.