Cynkownia Patelscy
Cynkowanie galwaniczne
Linia zawiesiowa Linia bębnowa

Linia bębnowa

W zależności od rozmiarów elementów, które mają być poddane powlekaniu ochronną warstwą cynkową, stosujemy różne technologie dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania. Pozwala to zminimalizować koszty, a także nakład pracy. W przypadku śrubek, nakrętek, podkładek, wkrętów, nitów, zaworów i innych małych części stosujemy obróbkę w specjalnych bębnach. Wykorzystanie linii bębnowej jest bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga oddzielnego wieszania każdego detalu.

Na czym polega cynkowanie bębnowe?

Metoda ta polega na zanurzeniu drobnych elementów przeznaczonych do ocynkowania w urządzeniach obrotowych z kąpielą słabo kwaśną. Dzięki temu części zostaną szybko, a przy tym dokładnie pokryte delikatną warstwą cynku, przez co zwiększy się ich odporność na korozję czy też uszkodzenia mechaniczne. Warto zaznaczyć, że nie wpłynie to znacząco na ich wymiary czy też wagę.

Proces cynkowania małych elementów przy wykorzystaniu galwanicznej linii bębnowej przebiega w sposób automatyczny, dzięki czemu nie jest konieczna obsługa bębna przez człowieka. Dla zapewnienia bezpieczeństwa proces jest stale nadzorowany przez nasz kompetentny personel. Oczywiście istnieje możliwość ingerencji w przebieg procesu na każdym etapie.

Technologia ta ma zastosowanie głównie w przemyśle samochodowym, budowlanym, elektronicznym, maszynowym i nie tylko. Wykonujemy usługi cynkowania bębnowego zarówno dla zakładów przemysłowych i innych przedsiębiorstw, jak i dla klientów indywidualnych. Wykorzystanie w pełni zautomatyzowanych, sprawdzonych urządzeń zapewnia szybką i terminową realizację zleceń. Komputerowe sterowanie pozwala na precyzyjne utrzymanie ustawionych parametrów i daje pewność, że efekt końcowy będzie całkowicie zgodny z założeniami.

Wszystkie powłoki wykonujemy zgodnie z wymaganiami normy o elektrolitycznych powłokach cynkowych z dodatkową obróbką na żelazie lub stali PN-EN 12329:2002 (zastąpiła ona wcześniejszą normę o elektrolitycznych powłokach cynkowych PN-71/H-97005.). Ponadto wykorzystywane przez nas technologie cynkowania bębnowego są przyjazne dla środowiska naturalnego.