Cynkownia Patelscy
Cynkowanie galwaniczne
Linia zawiesiowa Linia bębnowa

Linia zawiesiowa

W przypadku powlekania cynkiem średnich bądź dużych elementów stalowych wykorzystujemy technologię zawiesiową. Metoda ta sprawdza się w przypadku różnego rodzaju prętów, kratek, rur, łańcuchów, zawiasów, płaskowników, kątowników, wsporników czy też części do aut i rozmaitych narzędzi. Proces ten znajduje zastosowanie w wielu sektorach – zarówno w budownictwie, jak i elektronice, motoryzacji, lotnictwie, ogrodnictwie, ale nie tylko.

Jak przebiega cynkowanie przy wykorzystaniu technologii linii zawiesiowej?

Tzw. cynkowanie na zawieszkach jest w pełni zautomatyzowane, co zapewnia dużą wydajność i dokładność wykonanych powłok przy niewielkim nakładzie pracy człowieka. Parametry takie jak na przykład grubość warstwy ochronnej za każdym razem dostosowujemy do indywidualnego zapotrzebowania klienta, zastosowania elementów, a także innych czynników. Odpowiednie dobranie parametrów daje pewność, że powłoka cynkowa nie wpłynie znacząco na rozmiary oraz wagę elementów, a przy tym doskonale zabezpieczy je przed korozją, ścieraniem czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto zapewniamy, że wszystkie wykonywane przez nas usługi są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i zgodne z aktualnie obowiązującymi normami.

W celu pokrycia warstwą cynku elementy zanurzane są w kąpielach cynkowych na specjalnych zawieszkach. Proces sterowany jest komputerowo i przebiega w nowoczesnych urządzeniach produkcyjnych. Jest on dodatkowo cały czas monitorowany przez odpowiednio przeszkolony personel, który w każdej chwili może ingerować w przebieg procesu cynkowania.

Proces wykonywany jest zazwyczaj dla dużych serii elementów, jednak przyjmujemy również zlecenia na mniejsze zamówienia – w tym także od osób prywatnych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych, w pełni zautomatyzowanych rozwiązań usługi realizowane są w sposób bezpieczny i profesjonalny. Zapewniamy przy tym krótki czas realizacji, a także fachowe doradztwo i diagnostykę oraz pomoc przy dobraniu odpowiednich parametrów i ustaleniu szczegółów zlecenia.